Druk nr E 43

24 września 2004 r.

SENAT

RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

V KADENCJA

OPINIA

KOMISJI SPRAW UNII EUROPEJSKIEJ

o wniosku dotyczącym decyzji Rady UE w sprawie podpisania w imieniu Wspólnoty Europejskiej i tymczasowego stosowania porozumienia w formie wymiany listów w sprawie przedłużenia, na okres od dnia 28 lutego 2004 r. do dnia 31 grudnia 2004 r., protokołu wyznaczającego możliwości połowowe i rekompensatę finansową, przewidziane w umowie między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Federalną Islamską Republiką Komorów w sprawie połowów na wodach przybrzeżnych Komorów

Komisja, po zapoznaniu się z przekazanym w dniu 17 września 2004 r. przez Radę Ministrów projektem stanowiska rządu RP w sprawie wniosku, przedstawia swą opinię przyjętą na posiedzeniu w dniu 23 września 2004 r.

Sygnatura dokumentu

Komisja Europejska

COM(2004) 538 końcowy

Rada UE

11928/04

Przewodniczący Komisji

Spraw Unii Europejskiej

(-) Zygmunt Cybulski


OPINIA

Na podstawie art. 6 ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o współpracy Rady Ministrów z Sejmem i Senatem w sprawach związanych z członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej (Dz. U. nr 52, poz. 515), Komisja Spraw Unii Europejskiej przedstawia opinię o projekcie aktu prawnego Unii Europejskiej przyjętą na posiedzeniu w dniu 23 września 2004 r.

I. Projekt aktu prawnego Unii Europejskiej

Wniosek dotyczący decyzji Rady w sprawie podpisania w imieniu Wspólnoty Europejskiej i tymczasowego stosowania porozumienia w formie wymiany listów w sprawie przedłużenia, na okres od dnia 28 lutego 2004 r. do dnia 31 grudnia 2004 r., protokołu wyznaczającego możliwości połowowe i rekompensatę finansową, przewidziane w umowie między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Federalną Islamską Republiką Komorów w sprawie połowów na wodach przybrzeżnych Komorów.

II. Projekt stanowiska rządu Rzeczypospolitej Polskiej

Polska nie wniesie zastrzeżeń do projektu decyzji, albowiem polska flota rybacka nie prowadzi połowów w obszarze objętym Porozumieniem.

III. Opinia komisji

Komisja Spraw Unii Europejskiej popiera wniosek dotyczący decyzji Rady.